Na Drodze – PL

na_dzodze_goraAREK ZAWILIŃSKI & NA DRODZE zespół/projekt założony w 2002 roku z potrzeby serca, do grania muzyki akustycznej, tworzonej na fundamencie bluesa, folku i ballady.

na_drodze_historia_1W tymże też roku zespół, (w składzie: Arkadiusz Zawiliński, Maciek „Kura” Kurowski, Grzegorz Zawiliński) nagrywa na tzw. „setkę” autorską płytę „NA DRODZE DONIKĄD„, którą wydaje własnym sumptem.

Koncerty po knajpach powodują zmęczenie materiału. Do zespołu dołączają Grzegorz Grądalski i Sobiesław Pawlikowski, wzmacniając morale bandu. Koncertowanie w pięcioosobowym składzie owocuje w 2003 roku płytą koncertową zarejestrowaną w Muzycznej Owczarni (Jaworki ) – „YAWORKI LIVE„.na_drodze_historia_2

Kolejne lata to koncertowanie w różnych składach i zajęcia pozamuzyczne. W 2005 roku po zmianie miejsca zamieszkania do Arka Zawilińskiego  i Grześka Zawilińskiego przyłącza się Przemek Chołody, z którym zespół koncertuje z większą częstotliwością. Po zamieszczeniu ogłoszenia w jednym z warszawskich sklepów muzycznych do zespołu dołącza Roman Ziobro, co po jakimś czasie owocuje płytą DEMO.

na_drodze_historia_3W 2006 roku zespół wiąże się z festiwalem BIES CZAD BLUES, gdzie dochodzi do współpracy z wokalistką Joanną Pilarską i 2007 roku nagrywa płytę „TAM, GDZIE ZACZYNA SIĘ MÓJ ŚWIAT„, wydaną przez łódzki Dalmafon. W tym składzie zespół koncertuje w Polsce, a nawet i w Europie.

W 2009 roku, Arek Zawiliński pomieszkując w Bieszczadach, wstąpił na jedno szybkie do baru Siekierezada w Cisnej, gdzie znalazł temat na kolejną płytę, do nagrania której dochodzi w listopadzie tego samego roku. W 2010 roku, wydawnictwem Dalmafon, ukazuje się album „BLUES DZIEWIĘCIU„. Arek Zawiliński & Na Drodze promują go na festiwalach Natchnieni Bieszczadem (lipiec) i Bies Czad Blues (sierpień) tego roku, jak i grając w duecie (A. Zawiliński, R. Ziobro) w pubach i klubach całej Polski.

W 2012 zespół wchodzi do studia z nowym materiałem, który ukazuje się na płyciena_drodze_historia_4ŻELAZNA”. Promocja krążka odbywa się na Rawie Blues.

Ważniejsze wydarzenia historyczne dla zespołu:
– 2002 – założenie kapeli – nagranie płyty „ NA DRODZE DONIKĄD” – jesień z bluesem w   Białymstoku razem z Kroplą Życia drugie miejsce
– 2003 – koncertowa płyta „ YAWORKI LIVE”
– 2004 – FAMA w Świnoujściu
– 2006 – BIES CZAD BLUES
na_drodze_okolice_bluesa_2013– 2007 – płyta z Joanną Pilarską „ TAM GDZIE ZACZYNA SIĘ MÓJ ŚWIAT” – koncert w POLSKIM RADIO GDAŃSK – BIES CZAD BLUES – BIESZCZADZKIE ANIOŁY
– 2008 – BLUES EN BOURGOGNE – festiwal w Le Creusot (Francja) – BIES CZAD BLUES – BIESZCZADZKIE ANIOŁY- koncert polskich bitników – RAWA BLUES – mała scena – koncert w radio PIK – Bydgoszcz
– 2009 – BLUES EN BOURGOGNE –festiwal w Le Creusot ( Francja) – BIES CZAD BLUES – wejście do studia z nowym materiałem „BLUES DZIEWIĘCIU”
– 2010 – NATCHNIENI BIESZCZADEM – BIES CZAD BLUES
– 2011 –  BIES CZAD BLUES
– 2012 – wejście do studia z materiałem „ŻELAZNA”, RAWA BLUES – premiera płyty.

a.zawilinski-na_drodze-rawa_blues_bluesonline.pl