Arek zagrał dla Bartosza

W piątkowy wieczór (4 marca br.) w rudnickim Domu Kultury (Rudnik nad Sanem) byliśmy uczestnikami koncertu charytatywnego Arka Zawilińskiego (bluesmana, kowboja, poety drogi – autora muzyki, tekściarza,).

Podczas swojego występu muzycy zaprezentowali wiele wspaniałych utworów – ballad i bluesów. Koncert był swoistą opowieścią o miłości, podróżach, kontemplacji życia, ludzkich zmaganiach. Ciekawe autorskie teksty, piękna muzyka, silny głos i wyraźna dykcja oraz kilka słów wprowadzenia na temat każdego z prezentowanych utworów zaowocowały dobrym kontaktem z publicznością czego wynikiem była swobodna i nieformalna atmosfera panująca na Sali. W to wszystko za sprawą ujmująco naturalnego sposobu bycia artysty, któremu gościnnie towarzyszył Roman Ziobro – Basista zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Zgromadzona na sali ok. 180 osobowa publiczność, nagradzała wykonawców głośnymi brawami po każdym zagranym utworze.
Długie owacje na koniec spotkania skłaniające muzyków do podwójnego bisu najlepiej świadczyły o tym, że występ bardzo spodobał się publiczności.
Koncert miał charakter charytatywnego, który miał na celu zebranie środków na leczenie chorego na ostrą białaczkę 8 letniego Bartosza Małka z Rudnika nad Sanem.
Piątkowy dochód z koncertu to 5000 zł, które zostaną wpłacone na konto Fundacji ISKIERKA – pomagające w leczeniu dzieci z chorobami nowotworowymi.

Bartosz-Małek-www-247x300

Bartosz Małek
Jeszcze niedawno, podobnie jak jego rówieśnicy, wiódł życie, które wypełniały sportowe aktywności. Wszystko zmieniło się pod koniec 2015 roku, kiedy po przeprowadzonych badaniach krwi, Bartek został przetransportowany do Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Chłopiec dobrze zareagował na leczenie. Ustąpiły wcześniejsze objawy w postaci kaszlu i gorączki. Jednak dalsze badania nad poznaniem przyczyny wcześniejszych objawów dały odpowiedź – ostra białaczka limfoblastyczna. Natychmiast włączono odpowiednie leczenie.

Mocno trzymamy kciuki za Bartka i jego powrót do zdrowia. Zachęcamy Państwa do wsparcia chłopca i jego rodziny poprzez dokonywanie wpłat na indywidualny numer subkonta Bartka oraz przekazanie 1% podatku na wsparcie procesu leczenia chłopca. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta:
04 1050 0099 6781 1000 1000 0516
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Bartosz MAŁEK”

rudnik_nad_sanem_koncert_1

Źródło: http://nizanskie.info/