Dersław burmistrza Gorlic

9 stycznia w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Samorządów Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice. Na zaproszenie Starosty Gorlickiego Karola Górskiego i Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli na wspólnej gali spotkali się m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, parlamentarzystów i lokalnych samorządowców. Wśród gości nie zabrakło także przedstawicieli instytucji, organizacji oraz przedsiębiorców.

Tradycją Spotkań Noworocznych jest wręczenie nagrody burmistrza Gorlic – statuetki DERSŁAWA. W tym roku odebrał ją młody muzyk Łukasz Dyczko. Przyznana została mu za wybitny talent oraz wspieranie promocji Gorlic i Ziemi Gorlickiej.

Ponadto podczas uroczystości Rafał Kukla i Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Krzysztof Wroński wręczyli nagrody Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych.

Miło nam poinformować, że Nagrodą Burmistrza Miasta Gorlice uhonorowani zostali:

Krzysztof Bagnicki – Muzyk, pedagog. Wychowawca wielu pokoleń uczniów w klasie saksofonu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. Jego wychowankowie odnoszą sukcesy w konkursach krajowych i zagranicznych, a jego uczeń Łukasz Dyczko został Młodym Muzykiem Roku 2016 w Polsce, a następnie wygrał 18. Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Piotr Nowak – Basista legendarnych grup Breakout i Blackout. W 2015 na antenie Radia Rzeszów nagrał z młodymi muzykami utwór „Pamięć” poświęcony Tadeuszowi Nalepie. Projekt przyczynił się do powstania zespołu Piotr Nowak Band, którego został liderem. Pod koniec roku powstały w Gorlicach zdjęcia do teledysku „To co mam”.

Arkadiusz Zawiliński – Gorliczanin, bluesman, poeta drogi, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta. Twórca formacji Na Drodze. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. W 2016 roku nagrał swój teledysk PKS Song, który promuje nasze miasto i Ziemię Gorlicką.

Wilfried de Meyer – Belg od wielu lat mieszkający w Gorlicach. Kolekcjoner, miłośnik pięknych przedmiotów. Organizator wystaw kolekcjonerskich obejmujących ponad 20 zagadnień tematycznych.

Henryk Rąpała – Muzyk, pedagog. Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Gorlicach, nauczyciel gry na akordeonie, członek Chóru Cantores Carvatiani

Więcej o uroczystości na stronie: Urząd Miejski w Gorlicach
Źródło i fotografie: Urząd Miejski w Gorlicach