Piosenkarnia

Werdykt Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „PIOSENKARNIA”.
Jury w składzie:

Anna Treter – Przewodnicząca Jury
Anna Szałapak
Robert Kasprzycki
Jacek Królik
Wacław Krupiński

po wysłuchaniu 15 zespołów i solistów, zakwalifikowanych do finału konkursu, z satysfakcją dostrzega różnorodność artystyczną oraz wysoki poziom uczestników.
W kategorii prezentacja artystyczna, po burzliwej dyskusji, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagrodę w postaci statuetki „Złote Serce” i kwoty 5.000 tys. zł dla zespołu KAPELANKA
II nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów i Wykonawców Polskich SAWP równowartości 1000 euro dla zespołu SOKÓŁ ORKESTAR
Ze względu na wyrównany poziom oraz ogromną różnorodność prezentacji artystycznych, jury postanowiło nie przyznawać trzeciej nagrody, lecz cztery równorzędne wyróżnienia w kwocie
1.000 tys. zł każde dla
Zespołu Chwila Nieuwagi
Dagmary Czechury
Justyny Panfilewicz
Arka Zawilińskiego
Nagrodę w postaci sesji nagraniowej w Studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięku otrzymuje Mateusz Hrynkiewicz i Przyjaciele.
Piosenką rekomendowaną przez jury do prezentacji i promocji na antenie radiowej Trójki jest „Sznurówka” zespołu Kapelanka.
Wyróżnienia w postaci zaproszenia do udziału w „Koncercie Laureatów” w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej otrzymują zespoły Not For Sale, Poprzytula oraz Gustaw Talkowski
Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zostają zaproszeni do „Koncertu Laureatów” w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej dnia 17 listopada 2013 roku, połączonym z ogólnopolską transmisją na antenie radiowej Trójki (PR III Polskiego Radia, ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa).

piosenkarnia_2013_koncert

Festiwal Twórczości Korowód® odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Jest wydarzeniem mającym na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności kompozytorów, literatów i pieśniarzy, zainteresowanie ich twórczością szerokich mas społecznych, a także wyłonienie i promocję najciekawszych młodych polskich twórców z kręgu piosenki literackiej.

Ważną częścią Festiwalu jest „Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” adresowany do młodzieży, i nie tylko, pasjonującej się muzyką i poezją. Działania Fundacji mają na celu wspomóc promocję tych twórców poprzez zaprezentowanie ich szerokiej publiczności, między innymi poprzez udział w radiowym koncercie na antenie Polskiego Radia „Trójka”. Formą wsparcia są również nagrody finansowe dla laureatów, a także ufundowanie profesjonalnej sesji nagraniowej dla najlepszej polskiej piosenki literackiej festiwalu.

W dobie konsumpcjonizmu i odtwórczości, położenie głównego nacisku na twórczość oryginalną i prezentowanie jej najwybitniejszych przedstawicieli, staje się ważną misją – i taki cel stawia przed sobą Fundacja realizując Festiwal Twórczości Korowód.

Źródło: Festiwal Twórczości Korowód

piosenkarnia_baner_2013