Teledysk do utworu PKS song

Na stronie Urzędu Miejskiego w Gorlicach ukazała się relacja z planu teledysku do utworu „PKS song” z płyty „Na rozdrożu”.

„Gorlice na planie teledysku!

Dzisiaj (8 stycznia) w naszym mieście ekipa filmowa realizowała teledysk do piosenki „PKS Song” Arka Zawilińskiego.

teledysk_pks_song_2_um_gorlice

Główną rolę w klipie zagrał Lech Dyblik – znany polski aktor teatralny i filmowy, pieśniarz, a prywatnie przyjaciel Arka Zawilińskiego. Zdjęcia zrealizował Marek Piguła, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.

Inspiracją dla powstania piosenki była rozmowa, której byłem świadkiem w autobusie PKS. Wracający z terenów zachodniej Polski mężczyzna opowiadał o swoim umierającym bracie, którego losy rzuciły na „Ziemie Odzyskane”. W tle pobrzmiewały echa Akcji „Wisła” oraz trudnej, bolesnej historii mieszkańców Beskidu Niskiego. To była opowieść o życiu, śmierci, rozmijaniu się najbliższych i nieuchronnym przeznaczeniu. Naturalnym wydaje się więc umieszczenie akcji teledysku właśnie tutaj, w miejscu, o którym piosenka opowiada – mówił Zawiliński na planie klipu.

Teledysk, jak planuje artysta, pojawi się na profilach społecznościowych, w serwisie Youtube oraz na antenie MTV i TVP Kultura.

teledysk_pks_song_3_um_gorlice

Realizacja klipu została wsparta przez Burmistrza Miasta Gorlice Rafał Kuklę oraz Miejski Zakład Komunikacyjny, który udostępnił autobus, gdzie odbywa się akcja teledysku. Niewątpliwie teledysk stanie się znakomitą promocją Gorlic i naszego regionu.”

Źródło: Urząd Miejski w Gorlicach
Więcej zdjęć: LINK